Ks. Mariusz Bawołek nowym proboszczem w parafii Wysowa – Zdrój

W niedzielę, 28 sierpnia 2022 roku podczas Mszy św. o godz. 8.00 w kościele parafialnym, ks. dziekan Wiesław Czaja dokonał instalacji w parafii Wysowa nowego proboszcza. Zgodnie z nominacją ks. biskupa Andrzeja Jeża parafię objął ks. Mariusz Bawołek – pochodzący z parafii Niskowa, poprzednio przez 7 lat pracujący jako wikariusz w parafii Imienia Maryi Panny w Ptaszkowej.

Nowy proboszcz został wprowadzony do kościoła parafialnego w uroczystej procesji przez ks. Dziekana Wiesława Czaję oraz ks. Rafała Łukasika – proboszcza parafii Szymbark. Ks. Dziekan odczytał dekret Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża, mianujący ks. Mariusza Bawołka proboszczem parafii, a następnie przekazał nowemu proboszczowi klucze do kościoła. W imieniu parafian nowego proboszcza powitali przedstawiciele Rady Parafialnej:

Czcigodny Księże Proboszczu,

miło nam powitać Ciebie w naszej parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, w nowym miejscu posługi duszpasterskiej, które na Twojej drodze kapłańskiej postawił Pan Bóg.
Ufamy, że łaska powołania będzie owocowała skuteczną pracą duszpasterską wśród parafian w Wysowej- Zdroju, że umocnisz naszą wiarę i sprawisz, byśmy codziennie wydawali jej owoce.
Życzymy, aby czuł się Ksiądz dobrze w naszej wspólnocie, otoczony życzliwością, zrozumieniem i wsparciem, aby nigdy nie zabrakło Księdzu wytrwałości i odwagi w budowaniu żywego Kościoła.
Również życzymy, aby Matka Boża Wniebowzięta otoczyła Cię swoim płaszczem i błogosławiła Ci w każdym dniu pracy duszpasterskiej.
Zapewniamy, że będziemy Księdza wspierać modlitwą i pomocą.
Szczęść Boże!

Podczas uroczystej Mszy św., którą Ks Mariusz Bawołek odprawił w intencji Parafian, nowy ks. proboszcz złożył na ręce ks. Dziekana Wyznanie Wiary oraz przysięgę posłuszeństwa przełożonym.

Na zakończenie Mszy św.  ks. Mariusz poprosił Parafian o pomoc podczas stawiania przez niego pierwszych kroków w pełnieniu nowej funkcji. Liczy na ich pomoc. Potrzebne są zarówno dobre rady i wsparcie słowem, jak i konkretna pomoc w zadbaniu o kościoły parafii, ich otoczenie i dom parafialny, w którym mieszka. Z serca podziękował za każdą życzliwość, której już doświadczył.